Festival Lovely Experience 2019

Multimediálny festival LOVELY EXPERIENCE

Festival sľubuje jedinečnú šou, počas ktorej diváci prestanú dýchať

Na Trojičné námestie v Trnave si ľudia opäť prídu po nezabudnuteľný zážitok. Laser, zvuk, osvetlenie, videomapping a na milisekundu presne načasované špeciálne efekty. To všetko patrí k festivalu, ktorý si za posledné roky získal množstvo fanúšikov. Lovely Experience sa uskutoční v sobotu 25. mája 2019. Počas jedného dňa si budú podávať ruky moderné technológie a úžasný ľudský talent. Na festivale vystupujú hudobníci, dídžeji, tanečníci aj akrobati. Návštevníci si vychutnávajú svetelné inštalácie vo verejnom priestore a čakajú na hlavný klinec programu – audiovizuálnu šou.

Minulý rok v nej predviedla dvojica akrobatov tanec na stenách mestskej veže. Tento rok sľubujú organizátori ešte mrazivejšie vystúpenie. „Pôjde vôbec o najväčšiu audiovizuálnu šou, ktorá kedy na Slovensku bola,“ hovorí riaditeľ festivalu Lovely Experience Matúš Izakovič. „Prezradím, že tento zážitok bude potešením pre všetky ľudské zmysly, a že niečo skutočne dych vyrážajúce sa bude odohrávať priamo nad hlavami ľudí,“ opisuje.

Festival ponúkne celkovo takmer 50 umeleckých vystúpení a audiovizuálnych inštalácií. Uskutočnia sa na Trojičnom námestí a v jeho okolí, pre návštevníkov budú voľne dostupné. Vstupenky sú však potrebné na jedinečné vystúpenie v trnavskom divadle, na interiérové inštalácie a silent festival, teda hudobné vystúpenia, pri ktorých dostanú návštevníci špeciálne slúchadlá.

Multimediálny Festival Lovely Experience 2019 v centre mesta plný audiovizuálneho umenia, svetelných inštalácií, elektronickej hudby a párty až do rána. 

Ako v roku 2018 prinesie audiovizuálne umenie pre náročného diváka. Trojičné námestie zmení na nespoznanie a vtiahne do sveta moderného umenia. Kompletne vypredaný event sa tento rok organizátor rozhodol doplniť o množstvo prekvapení. Multimediálne umenie vo verejnom priestore, Silent Párty na slúchadlách bez rušenia nočného kľudu, audiovizuálne umenie, workshopy, Interaktívne a svetelné inštalácie predstavujú podujatie stredoeurópskeho rozmeru v meste Trnava.  Špeciálnu audio-vizuálnu inštaláciu prinesieme na Divadle Jána Palárika v Trnave a Mestskej veži Multimediálne umenie vo verejnom priestore  3D mapping a multimediálne divadlá Silent Párty na slúchadlách bez rušenia nočného kľudu audiovizuálne umenie, workshopy, Interaktívne inštalácie  Jednoducho #TRNAVAJELOVELY  

Early bird tickets:

Dospelý: 15,00 eur
Študent 12-26 rokov (držiteľ ISIC karty): 13,00 eur

Predpredaj

Dospelý: 19,00 eur
Študent 12-26 rokov (držiteľ ISIC karty): 17,00 eur

Množstvo vstupeniek je obmedzené, po naplnení kapacity, nebude prebiehať predaj na mieste.  

Zdroj: webstránka festivalu

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál