Leto v galérii 2019

detské tvorivé aktivity s trnavskými sochármi v galérii jána koniarka

Miesto konania: Galéria Jána Koniarka v Trnave, Koppelova vila, Zelený kríček 3
Termín konania: 2.7.2019 – 26.7.2019
Vstupné: 2 € / deň

Galéria Jána Koniarka v Trnave pripravila v rámci celoročného projektu ART LABORATÓRIUM 2019 program pre prázdninujúce deti a mládež pod názvom Leto v galérii 2019. Ambíciou je efektívne saturovať voľný čas detí a mládeže v čase, kedy majú prázdniny. V jednotlivých etapách ide o prípravu tvorivých výtvarných a vzdelávacích programov adekvátnych k zadanej téme v spolupráci so študentmi Pedagogickej fakulty Katedry pedagogiky výtvarného umenia Trnavskej univerzity. 

Tvorivé výtvarné aktivity a animačné hry budú v Galérii Jána Koniarka prebiehať od 2.7.2019 do 26.7.2019 utorok až piatok /okrem pondelka/ 9:30 – 11:30 hod. V prípade priaznivého počasia na nádvorí Koppelovej vily, v prípade nepriaznivého počasia v priestoroch klUbu 3. 

Program letných tvorivých dielní 2019: 

Počas leta v galérii sa deti zoznámia s tvorbou troch trnavských sochárov – Martina Kochana, Andreja Haršányho a Mira Trubača. 

Program letných tvorivých dielní 2019:

1. Týždeň - 2.7. – 4.7. 2019 Tvorivé aktivity s Martinom Kochanom

2.7. 2019 - Tvorivé aktivity prvého dňa s umelcom Martinom Kochanom budú inšpirované jeho pubartovou tvorbou. Deti budú pomocou rôznych techník dotvárať a pretvárať vyradené knihy s pomocou umelca a galerijných pedagógov.
3.7. 2019 - Aktivity druhého dňa budú vychádzať z performatívnej tvorby umelca Martina Kochana. Ten návštevníkov vtiahne do tejto časti jeho tvorby pomocou akčnejších aktivít – pôjde o prácu s telom a gestami, ktorá bude fotograficky zachytávaná. Z vyhotovených fotografií bude v závere vytvorená výstava.
4.7. 2019 - Posledný deň s umelcom Martinom Kochanom bude inšpirovaný jeho supermarketovými akvarelmi maľovanými na žuvačky wrigley´s spearmint. Deti si budú môcť túto netradičnú techniku pod vedením jej vynálezcu vyskúšať a vytvoriť tak drobné, no originálne diela. 

2. Týždeň - 9.7. – 12.7.2019  - Tvorivé aktivity s Andrejom Haršánym 

9.7. 2019 - Umelec Andrej Haršány si na prvý deň pre malých a mladistvých návštevníkov galérie pripravil skupinovú tvorbu land-artového diela v exteriéri galérie. Deti si najprv individuálne podľa vlastných predstáv kamene pomaľujú a následne rozmiestňovaním a spájaním kameňov v prírodnom exteriéri galérie utvoria spoločné land-artové dielo.
10.7. 2019 - Druhý deň budú deti pod vedením Andreja Haršányho utvárať vlastné maxi domino. Drevené domino dieliky budú dotvárané maľbou. Dieliky budú tiež slúžiť k rôznym hrám s rozkladaním, či so zhadzovaním a k utváraniu obrovských dominových kompozícií.
11.7. 2019 - Počas tretieho dňa s umelcom Andrejom Haršánym sa deti oboznámia s technikou drippingu, ktorú preslávil najmä americký maliar Jackson Pollock. Pôjde o utváranie veľkoformátových malieb. Na plátna horizontálne umiestnené na zemi budú deti nanášať farby kvapkaním, prskaním, liatím a pod. Deti budú následne pod vedením umelca do týchto malieb zasahovať a dotvárať ich.
12.7. 2019 - Počas posledného dňa s umelcom Andrejom Haršánym budú mať malí návštevníci možnosť kresbou a kolážou dotvoriť jednu zo stien budovy Galérie Jána Koniarka. Táto práca bude prebiehať v rámci určitej hry, ktorej výsledkom bude obrovská skupinová kresba na stene. 

3. Týždeň - 16.7. – 19.7.2019 - Tvorivé aktivity s Mirom Trubačom 

16.7. 2019 - V prvý deň s umelcom Mirom Trubačom si deti vyskúšajú hneď dve rôzne aktivity. Pomocou emotikonov budú písať listy z prázdnin a tiež utvárať reliéfy z hliny.
17.7. 2019 - Druhý deň si deti pod vedením umelca Mira Trubača vyskúšajú vytvoriť pomocou rôznych materiálov (hlina, sadrové obväzy,...) a drôtených konštrukcií drobné sošky na tému banality. Tieto sošky budú umiestňované v priestoroch galérie.
18.7. 2019 - Počas tretieho dňa s Mirom Trubačom si deti budú vytvárať odliatky z drobných častí svojich tiel. Tieto odliatky budú následne pretvárané v morské živočíchy.
19.7. 2019 - Posledný deň s umelcom Mirom Trubačom budú deti skupinovo vytvárať skelet z konštrukcií, kartónov a kašírovaných fragmentov. 

4. Týždeň - 23. – 26.7.2019 - Tvorivé programy študentov na voľnú tému 

Program posledného týždňa Leta v galérii bude v réžii študentiek Animácie výtvarného umenia z Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. Tie si pre detských návštevníkov pripravia množstvo zaujímavých tvorivých aktivít nadväzujúcich na prevažne sochársku tematiku predošlých týždňov.
26.7.2019 - Detská VERNISÁŽ - Rozlúčka s Letom v galérii 2019 ukončená výstavkou detských prác. Leto v galérii bude slávnostne ukončené vernisážou detských prác, ktoré počas neho deti vytvárali. 

Kontakt:
Zuzana Dohnalová Galéria Jána Koniarka v Trnave
Koppelova vila, Zelený kríček 3, 917 01 Trnava
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel.: 0915 982 693

 

Zdroj: Galéria JK v Trnave

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál