• 20161231 Blog o Trnave
  • 20180531 Modry stvrtok

Burza starožitností v nedeľu

Stará tržnica na Kollárovej ulici opäť po čase ožije starýcm obchodným duchom. Každú nedeľu od 9. hodiny rannej sa nej budú konať Burzy starožitností, ktoré sa však budú riadiť prísnym trhovým poriadkom. Burza je zameraná na neprofesionálnych obchodníkov a teda predávať starožitnosti môže predávať každý občan, ktorý sa chce zbaviť nejakej starožitnosti. Pre všetkých záujemcov tu zverejňujeme pravidlá trhového poriadku:

- predaj a kúpa starých vecí a starožitností, len formou neprofesionálov

- priestor na predaj sa prenajíma podľa plochy na metre štvorcové - (1m2 = 5 €)  a prenajíma sa na dobu trvania predaja, po ukončeni predaja obchodník zanecháva predajné miesto v takom stave, v akom bolo pred zahájenim predaja.

- na burze platí ZÁKAZ PREDAJA zbrani, narkotik, znečistených a zničených alebo inak poškodených veci, taktiež zákaz propagácie politických – komunistických, fašistickych a iných rasovo neznášanlivostných prejavov.

- predaj starých veci a starožitnosti sa uskutočňuje priamo od predávajúcich 

- možný predaj priamo z auta (za poplatok), predávať sa môže vlastnou formou (stôl, stolička, polička, regál – vo fantázii predaja sa medze nekladú

- ceny nie sú pevné možu sa zjednávat - dohodou

- obchody uzavreté na mieste sú konečné.

 

Zdroj: Združenie Stará Tržnica