Blues Moods Summer Special 2022

PRELOŽENÝ Letný špeciál s Jergušom Oravcom

Koncert pôvodne naplánovaný na 29.07.2022 sa kvôli nepriazni počasia preložil na piatok, 19. august 2022.
Trenčiansky rodák – Jerguš Oravec začal študovať hru na klavír v šiestich rokoch. V trinástich rokoch začal hrať na gitaru. Neskôr zakladá svoju prvú hudobnu formáciu Next Page. Trio koncertuje po celom Slovensku a  presadzuje sa so svojim vlastným repertoarom az do narodneho finale sutaze Blast:beat v roku 2008. V tom istom roku skupina nahráva rovnomenný album “Next Page”, ktorý pokrstil Pavol Hammel so skupinou Prúdy. Do konca roku 2009 skupina Next Page mení obsadenie z tria na kvintet, mení svoje hudobne smerovanie a vydáva bluesové DVD s názvom "Just one night", ktoré bolo v roku 2010 nominované na bluesový objav roka. Jerguš medzitým ešte nahráva akustický projekt "In Blue", ktorý obsahuje bluesové štandardy napr. od Roberta Johnsona, Big Bill Bronzyho alebo Muddy Watersa a T-Bone Walkera, spolu s autorskými, slovensky spievanými skladbami. V roku 2011 začína viac inklinovať k pop-music, nu-jazzu, blue-eyed soulu ale aj tradičému jazzu a funky. V roku 2012 vyhral spolu so svojím novym projektom 3JOm prestiznu cenu na festivale Blues Aperitiv, kde získal cenu poroty aj cenu divákov a účasť na medzinarodnom Bluesovom festivale Blues Alive v českom Šumperku a v poľskom Krakove. Začiatkom toho istého roku vydal aj druhé DVD tentokrát so spomínaným 3JOm, s názvom “Still Learning”.
V 2015 založil s Tammy Nižňanskou skupinu The Youniverse. Skupina orientovaná viac do rokenrolu, bluesu a surf rocku – v marci 2016 vydáva prve EP s nazvom Raise Hell Kid a v roku 2020 CD a LP CMYK. V tom istom roku vystupuje Jerguš Oravec so svojou skupinou The Youniverse na festivale Blues Moods v Trnave pri príležitosti 10. výročia festivalu.

19. augusta 2022 so začiatkom o 20.00 h vystúpi Jerguš na podujatí Blues Moods Summmer Special ako sólový hráč so svojim bluesovo ovplyvneným repertoárom na tnavskom Nádvorí PSK. Na podujatie je voľný vstup.

Podujatie Trnavskej hudobnej spoločnosti, o.z. podporili: Nádvorie PSK, Halada AKP s.r.o., Polonec s.r.o., Libros, s.r.o., EditPrint, s.r.o., WebHouse, s.r.o. a mediálni partneri – Trnava Live, DoMesta.sk a Trnavský hlas.

Zdroj: Trnavská hudobná spoločnosť, o.z.

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál