Festival Mágia Balkánu

Festival balkánskej hudby v Trnave

Výber tých najlepších balkánskych hudobných skupín, vrátane známej Colonie, vystúpi 1. a 2. septembra 2023 v trnavskom amfiteátri v rámci festivalu Mágia Balkánu. Dvojdňové podujatie má prilákať domácich i zahraničných fanúšikov balkánskej hudby. Tých budú zabávať popredné hudobné skupiny.

Prvý deň festivalu otvorí vystúpenie tanečnej hudby chorvátskeho dua Colonia, ktoré sa medzinárodne preslávilo okolo roku 2002. Špeciálnym slovenským hosťom večera bude Dominika Mirgová. Pestrú paletu balkánskych piesní a tancov odštartuje v druhý deň podujatia popová speváčka, víťazka srbskej talentovej šou Zvedze Granda, Džejla Ramovič. Vrcholom večera bude vystúpenie legendárnej juhoslovanskej rockovej skupiny Van Gogh a balkánsky festival uzavrie spevák Mirza Selimovič, ktorý sa venuje popovej a modernej hudbe. Návštevníkov podujatia čaká špičková audio produkcia, za jeho organizáciu zodpovedá Občianske združenie ONE STEP FURTHER, ktoré chce do Trnavy priniesť pravú balkánsku zábavu.

„Trnavu, ako dejisko festivalu, sme vybrali pre jej ideálnu veľkosť a zaujímavú históriu. Návštevníci si tak môžu počas dňa pozrieť zaujímavé historické centrum a večer sa zabaviť výberom najlepšej balkánskej hudby,“ hovorí organizátor Dragan Jocić. Prvý balkánsky festival na Slovensku sa bude konať začiatkom septembra v trnavskom amfiteátri s kapacitou 2500 miest, ktorý býva počas podujatí ako Rozlúčka s letom alebo Trnavský jazzyk vypredaný. 

Vstupenky je možné zakúpiť prostredníctvom portálu MaxiTicket.sk alebo osobne v Turistickom informačnom centre v Trnave. Cena za festivalový deň sa pohybuje od 30 do 35 eur v závislosti od kategórie alebo času zakúpenia lístkov. 

Všetky informácie o festivale sú dostupné na stránke: www.magijabalkana.com

Ilustračné foto

Zdroj: Región Trnava

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál