Čachtická pani

Divadelno-folklórna veselohra o veľkom podvode z roku 1961!

Čachtická pani

Účinkujú: Anna Šišková/ Oľga Belešová, Peter Sklár / Matej Landl, Roman Poláčik/ Daniel Žulčák, Martin Šalacha/ Gregor Hološka, Richard Autner / Michal Koleják, Jana Kovalčíková / Barbora Palčíková, folklórny súbor Ekonóm

Divadelno-folklórna veselohra Čachtická pani o veľkom filmovom podvode v Československu! S Annou Šiškovou a Petrom Sklárom v hlavných úlohách

Dvaja svojrázni „diplomovaní“ podvodníci ( jeden Trnavčan) sa začiatkom 60-tych rokov rozhodli navždy vtlačiť pečať svojho talentu do filmovej histórie. O svojich schopnostiach nepochybovali len oni sami a robotný ľud v Bratislave a neskôr aj pod Čachtickým hradom. Pripravovaný film o Krvavej grófke s čisto ľudovými hercami mal ambície najvyššie.

Či bolo vyčíňanie Čachtickej pani horšie ako našich falošných filmárov a čo všetko sú ľudia ochotní urobiť kvôli filmu si môžete pozrieť v pôvodnej slovenskej divadelno-folklórnej veselohre o (ne)krvavej grófke, po sláve bažiaceho ľudu nielen v Čachticiach a láske, ktorá síce prehrá, aby nakoniec aj tak nefalšovane zvíťazila.)

Pôvodný slovenský kokteil divadla, hudby a folklóru namixoval skutočný autor Viliam Klimáček. Na režisérsku stoličku (s overeným diplomom a ambíciami najvyššími) si sadol Eduard Kudláč a hudbu zložil Slavo Solovic.

Autor: Viliam Klimáček
Réžia: Eduard Kudláč
Hudba: Slavo Solovic
Scéna a kostýmy: Eva Kudláčová Rácová

Predpredaj: https://www.ticketportal.sk/event/Cachticka-pani-27206

Zdroj: Ticketportal.sk

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál