Divadlo Jána Palárika je denne online

Sme s vami online

Preventívne opatrenia spôsobili, že divadlá ako aj iné kultúrne inštitúcie museli zrušiť svoj plánovaný program. Naše divadlo rešpektuje tieto nariadenia, avšak vo svojej činnosti pokračuje. Svoje aktivity sme presunuli do virtuálneho priestoru a od 20.apríla Vám každodenne ponúkame pestrý program pod názvom Sme s Vami, ktorý prezentuje všetky oblasti divadelnej práce. Diváci ho nájdu na našom Facebooku @djptrnava

https://sk-sk.facebook.com/djptrnava/

PONDELOK

V pondelok sa na fasáde budovy objaví vždy nový citát, ktorým sa chce divadlo prihovoriť a podľa možnosti povzbudiť obyvateľov Trnavy a fanúšikov na sociálnych sieťach.

UTOROK

Utorkový program z rána poteší rodičov s deťmi, ktorým ponúkne obľúbenú tvorivú dielňu. Kreatívne postupy ako si vyrobiť malé dekorácie, hračky, ale aj praktické veci pripravujú výrobné dielne pod vedením výtvarníčky Kataríny Žgančíkovej. Večer načrie divadlo do svojho zlatého fondu a ponúkne záznamy svojich inscenácií, od rozprávok cez drámy až po komédie zabaví veľkých aj malých.

STREDA

Herci Silvia Soldanová a Braňo Mosný každú stredu presvedčia každého, že Doma je prča. To je názov série príbehov, ktoré zaručene poznáte, vo verzii, ktorú zaručene nepoznáte. O 18.00 h sa vo Večernej chvíľke poézie pravidelne prihovorí básňami slovenských a svetových básnikov nielen Vladimír Jedľovský, ale aj Tatiana Kulíšková, ktorá predstaví zaujímavé poetky prostredníctvom ich tvorby.

ŠTVRTOK

Vo štvrtok sa opäť vráti divadlo ku kreatívnym dielňam a v piatok poteší najmenších divákov aj krátkymi úlohami z pracovných listov, ktoré boli vydané k rozprávkam Malý princ a Modrý vták. Deti sa tak dozvedia niečo o ich autoroch, divadelných bábkach a iných javiskových prostriedkoch alebo si preskúšajú svoje vedomosti a šikovnosť.

PIATOK

Piatkový večer bude patriť znovu záznamom z predstavení z archívu. Ani cez víkend divadlo nezabudlo na svojich divákov.

SOBOTA

V sobotu ráno môžu načerpať nové sily s profesionálnom tanečníčkou a inštruktorkou jógy Ivicou Franekovou a jej relaxačnými cvičeniami vychádzajúcimi z jógy a súčasného tanca, lebo Divadlo je pohyb.

NEDEĽA

V nedeľu čaká na najmenších divákov rozprávka, ktorá odznela počas čítaní pod hlavičkou Čítam, či tu. Teraz Vám tento úspešný formát inscenovaného čítania pre deti prinášame v novej vylepšenej verzii, ktorú spolu s hercami DJP natočila Mestská televízia Trnava. Sobotný aj nedeľný večer bude opäť patriť Vladimírovi Jedľovskému a básňam počas Večernej chvíľky poézie.

MATURITY

Divadlo nezabúda ani na tých, ktorí sa pripravujú na maturitu zo slovenčiny. Herec Michal Jánoš natáča videá, v ktorých poučí školopovinných informáciami o dráme a divadle v jednotlivých historických obdobiach formou zábavných skečov. Okrem zaujímavostí a pikošiek o známych autoroch študentom vysvetlí aj zápletky a charaktery z hier povinnej literatúry. Prvé video predstavíme už čoskoro.

 

Zdroj: TASR

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál