Jazda historickým vlakom do Smoleníc

SOBOTNÉ VÝLETY VLAKOM DO SMOLENÍC

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj spustila jazdy historickým vlakom z Bratislavy cez Trnavu až do Smoleníc. Obec Smolenice sprístupňuje počas letných prázdnin svoje turistické miesta. Návštevníci tak môžu okrem prírodného bohatstva Malých Karpát navštíviť aj Smolenický zámok, jaskyňu Driny, Múzeum Molpír či včelársku záhradu a medovinárstvo pod zámkom.

Výletný vlak Pálffy premáva od júla do septembra na trase Bratislava - Pezinok - Trnava - Smolenice. Účastníkov cesty prevezú vlaky z rokov 1949, 1964 či 1967. Výlet je možné absolvovať nielen z hlavného mesta, ale aj z Nového mesta nad Váhom cez Piešťany až do Smoleníc. 

„Sme veľmi radi, že v letných mesiacoch je možné do Trnavy a Smoleníc pricestovať aj takouto netradičnou a zábavnou cestou a to historickými vlakmi. Cestujúcim navyše výlet spríjemnia predstavenia hercov z trnavského Divadla Jána Palárika," hovorí Agáta Mikulová, výkonná riaditeľka KOCR Trnavský kraj. 

Vlak vyráža zo začiatočnej stanice v sobotu o 8:30 hod. a späť sa vracia o 17:40 hod. popoludní. 

„Návštevníci tak majú dosť času na to, aby navštívili napríklad Smolenický zámok a jeho anglické záhrady, Múzeum Molpír, jaskyňu Driny alebo miestne medovinárstvo Včelovina. Samozrejme, Smolenice, ktoré sa nazývajú aj "Perlou Malých Karpát", ponúkajú veľa možností na prechádzky a turistiku," dodáva Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

Cestujúci výletného vlaku Pálffy, turisti či domáci môžu na spoznávanie využiť aj prázdninovú novinku - kyvadlovú dopravu Smolenická fčela, ktorá premáva každú prázdninovú sobotu a nedeľu. Vyhliadková jazda vedie zo železničnej stanice cez medovinárstvo na Smolenický zámok, do jaskyne Driny a naspäť do centra. „Návštevníci  tak môžu prejsť pohodlne viac miest za kratší čas, čo určite ocenia najmä rodiny s malými deťmi,“ hovorí Anton Chrvala, starosta obce Smolenice. 

Smolenické turistické miesta tiež upravili svoj program prehliadok tak, aby hlavne cez víkendy zvládli prichádzajúce skupiny návštevníkov. „Máme novootvorenú medovú kaviareň s terasou a pre víkendových návštevníkov sme pripravili aj prehliadky našej včelárskej záhrady pod zámkom s ochutnávkou medu," hovorí Pavol Kudláč, majiteľ miestneho medovinárstva Včelovina. 

Prehliadky včelárskej záhrady začínajú o 10:30 a 14:00 hod. „Zároveň budeme cez víkendy robiť aj prehliadky výroby medoviny s jej degustáciou a to následne o 11:00 a 14:30 hod. Cez týždeň je rovnako možné prísť do medovinárstva, ochutnať naše limonády, alebo absolvovať mini-degustáciu troch vybraných medovín," dodáva Kudláč. 

Smolenický zámok je otvorený pre verejnosť v letných mesiacoch júl a august každý deň od 10:00 do 18:00 hod. Komentované prehliadky zámku začínajú každú celú hodinu. 

Jaskyňa Driny je verejnosti prístupná počas leta od utorka do nedele. Prvý vstup je o 10:00 hod. a posledný o 17:00 hod. 

Informácia o vstupnom a cenách cestovných lístkov - Výletný vlak Pálffy:
Lístok EXTRA - 15 € dospelí, 12 € - deti od 3 rokov, seniori a ZŤP (vrátane kyvadlovej dopravy "Smolenická fčela")
Lístok Štandard - 12 € dospelí, 10 € - deti od 3 rokov, seniori a ZŤP

Vstupné Smolenický zámok:
Dospelí 2,50 €
Deti, dôchodcovia 1,50 €

Vstupné Múzeum Molpír:
Dospelí 2,50 €
Deti, dôchodcovia 1,50 €

Vstupné medovinárstvo v Smoleniciach:
Prehliadka včelárskej záhrady s ochutnávkou medu - 3 € / osoba 
Deti do 6 rokov zdarma
Prehliadka výroby s degustáciou medovín - 5 € / osoba

Vstupné Jaskyňa Driny:
Dospelí 6 €
Deti 6-15, TP 3 €
Študenti a seniori 5 €

Zdroj foto: Trnavský kraj zážitkov, Región Trnava

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum. Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

 

Zdroj. Trnava Tourism

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál