Mestská hra - Škriatkove kúzlo

Do sveta škriatkov a histórie s telefónom v ruke

Do ôsmich okien v centre Trnavy sa na zimu opäť sťahujú škriatkovia. Ožívajú vďaka mobilnej hre Škriatkovo kúzlo, ktorá je aktívna až do februára rovnako, ako to bolo minulý rok. Príbehy najznámejších pamiatok Trnavy je zasa možné spoznať prostredníctvom mobilnej aplikácie Špacírka. Obe aktivity si stačí spustiť v telefóne a vydať sa objavovať. 

Škriatkovo kúzlo je rozprávková hra pre rodiny s deťmi a je možné si ju bezplatne zahrať cez stránku https://skriatkovia.trnava.sk. Ide o interaktívnu hru, ktorá kombinuje tradičné výtvarné ilustrácie prostredníctvom mobilnej aplikácie s reálnymi kulisami umiestnenými v oknách a výkladoch v úzkom centre mesta Trnavy.

„Jednotlivé stanovištia zvládnete prejsť za 20 až 30 minút. Začiatok je pri Mestskej veži, pokračuje sa na Nádvorie, k divadlu, mestskej radnici a hra sa končí na pešej zóne. Aj tento rok môže každý, kto sa rozhodne pomôcť škriatkovi Krémešovi, očakávať na konci hry malé prekvapenie,‟ hovorí Jana Pekárková zo Zaži v Trnave a dodáva, že „hra je alternatívnou aktivitou počas adventu a vznikla minulý rok, kedy sme nezažili tradičné vianočné trhy v centre mesta.‟

Tvorcovia sa inšpirovali tým najkrajším, čo sa s vianočným obdobím spája a to sú detské rozprávky. Škriatkov malý svet sa rozsvieti každý podvečer v oknách budov a poteší všetkých okoloidúcich, či už s mobilom v ruke alebo bez neho. Pomocou telefónu však rodičia s deťmi môžu rozsvietiť škriatkovu lampu, roztočiť kompas či rozozvučať hudobné nástroje.

https://www.skriatkovia.trnava.sk

Zdroj a foto: Región Trnava, Zaži v Trnave

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál