Trnavský hešteg 2022

Témou tohtoročného heštegu je BOD ZLOMU

Po dvoch rokoch pandémie budú umelci maľovať najfotografovanejší objekt Trnavy opät na pešej zóne.  Hešteg má po prvýkrát aj svoju tému a bude viac realistický.
Písmená spolu s mriežkou privezieme v nedeľu 10. apríla na staré známe miesto na Hlavnej ulici o 13:00h. Nebudú už panensky biele z výroby. Grafici, poster dizajnéri a ilustrátori si  písmená vopred "predmaľujú" vo svojich ateliéroch, kde majú na tvorbu ideálne podmienky a na ulici objekty už len dokončia, aby si mohli živé podujatie lepšie vychutnať a podebatovať s návštevníkmi.

Témou tohtoročného heštegu je BOD ZLOMU

9 - metrový nápis na pešej zóne bude niesť aj spoločnú tému, čo je novinka oproti predošlým šiestim ročníkom. "Zlomové momenty pozná každý z nás a v jednotlivých písmenkách heštegu ich budete môcť nájsť", hovorí Adrian Kobetič, ktorý hešteg kurátoruje spolu s Jánom Balážom. Každý z umelcov môže reagovať na tému veľmi slobodne.

Abstrakcie majú prestávkuSiedmeho heštegu v poradí sa chopí zostava autorov, ktorí sa venujú najmä figuratívnej maľbe alebo kresbe, čo bude už prvý pohľad viditeľná vizuálna zmena oproti minuloročným edíciám, kedy sme mohli na písmenách vidieť abstraktné či typografické obrazy.
Farebná paleta bude spoločná
Výtvarníci budú opäť vytvárať svoje písmená v spoločnej farebnej palete, ktorá pomôže vytvoriť na ulici vizuálne harmonický celok.   Kurátori vybrali odtiene počnúc šedou, cez žltú, oranžovú, až po tmavo modrú. "Každý z autorov a autoriek si môže vybrať k palete jednu akcentovú farbu, ktorá celý hashtag oživí a vytvorí moment prekvapenia", dodáva Adrian Kobetič.  Umelci budú  čerpať z vlastných inšpirácií, skúseností či umeleckých programov.

Spoznajte umeleckú formáciu #TRNAVA 2022

# - Roman Gajdoš

T - Matej Kaminský

R - Andrea Rožková

N - Ján Baláž

A - Tomáš Žemla

V - Kristína Bukovčáková

A - Jarmila Mitríková

Pozývame do Kina Hviezda na vernisáž

Ak ste fanúšikovia konceptu trnavského heštegu, máme pre vás na nedeľu 30. apríla jedno mega prekvapenie - výstavu 7 ROKOV HEŠTEGU, ktorej vernisáž sa uskutoční hneď po osadení nápisu na ulicu o 19,00h. Vo foyer Kina Hviezda nájdete pokope 35 písmen z predošlých ročníkov.

Zdroj: Zaži v Trnave

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál