Prehliadka podzemného mesta Trnava

Spoznajte príbehy z trnavského podzemia a kostolov počas komentovanej prehliadky

Víkend plný objavovania Regiónu Trnava začína už v piatok podvečer priamo v Trnave. So sprievodcom sa 24. mája, 7. a 21. júna, 5. a 19. júla a aj 30. augusta pozriete na miesta, ktoré nie sú návštevníkom bežne prístupné.

Historické centrum Trnavy je popretkávané sieťou stredovekých pivníc, krýpt a podzemných chodieb, ktorých tajomstvá lákajú nejedného návštevníka najstaršieho slobodného kráľovského mesta. V stredovekej Trnave prišlo po získaní kráľovských privilégií k stavebnému i obchodnému rozmachu, vďaka ktorému pod meštianskymi domami vznikali klenbové pivnice, niekedy aj s dvoma podlažiami, slúžiace k uskladňovaniu potravín či vína, ktorému zabezpečovali ideálne podmienky pre zretie a uskladnenie. 

Súčasťou podzemného sveta Trnavy nie sú len meštianske pivnice, ale aj rozsiahle krypty pod trnavskými kostolmi. Krypta pod františkánskym kostolom, dlhá až 93 metrov, je tvorená dvoma súbežnými chodbami a poskytuje miesto posledného odpočinku nielen bratom františkánom, ale aj príslušníkom trnavských meštianskych rodín a vyššej šľachty. 

Počas dvojhodinovej prehliadky podzemného mesta Trnava navštívite so sprievodcom Kostol Najsvätejšej Trojice, stredovekú pivnicu pod starou trnavskou poštou a Kostol sv. Jakuba s jeho kryptami.  Rozprávanie sprievodcu Vám priblíži príbehy troch košických mučeníkov, najväčšieho vínneho sudu alebo šľachtičnej Zuzany Forgáčovej. Prehliadka so sprievodcom začína v piatok o 17.30 h. pred trnavskou mestskou vežou.

Rezervácia nutná!

Termíny prehliadok:

24. máj 2024 (piatok) o 17.30 h.
7. jún 2024 (piatok) o 17.30 h.
21. jún 2024 (piatok) o 17.30 h.
5. júl 2024 (piatok) o 17.30 h.
19. júl 2024 (piatok) o 17.30 h.
30. august 2024 (piatok) o 17.30 h.

* Prehliadka sa dá rezervovať aj mimo termínov na individuálnu požiadavku v rámci prehliadok so sprievodcom (minimálne 10 osôb). V tomto prípade prosím uveďte termín, o ktorý máte záujem, do poznámky.

Cena: V cene 9 eur / osoba sú zahrnutí sprievodcovia a vstupy do všetkých objektov.

Za spoluprácu ďakujeme Štátnemu archívu v Trnave, Kreatívnemu centru Trnava, Spoločnosti Ježišovej, Reholi menších bratov Františkánov a APE Trnava.

Zdroj: regiontrnava

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál