DUNGEONS & DRAGONS: ČESŤ ZLODEJOV

DUNGEONS & DRAGONS: ČESŤ ZLODEJOV

Vhodné od: 12 rokov, dĺžka trvania: 134 min
Orig. názov: Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
Žáner: dobrodružný, fantasy
Krajina: USA
Réžia: Jonathan Goldstein, John Francis Daley
Scenár: Jonathan Goldstein, John Francis Daley, Michael Gilio
Hrajú: Chris Pine, Michelle Rodriguez, Regé-Jean Page, Justice Smith, Sophia Lillis, Chloe Coleman, Daisy Head, Hugh Grant Dabing: Ivan Šándro, Kristína Turjanová, Dávid Hartl, Bianka Bucková, Milo Král, Jána Koleník, Grétak Luprichová, Petra Vajdová
Hudba: Lorne Balfe

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=MgbkOqULvmY&embeds_euri=https%3A%2F%2Fwww.cine-max.sk%2F&feature=emb_logo

Niet nad poriadne dobrodružstvo! Film Dungeons & Dragons: Česť zlodejov, ktorý vychádza z jednej celosvetovo najobľúbenejšej hry tiež známej pod názvom "Dračí doupě", si diváci užijú vrchovato. Čakajú ich fantastické svety plné príšer, kúziel, mágie, humoru, ale predovšetkým svojrázna partia hrdinov, ktorých si jednoducho zamilujete.

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginovi nepraje vždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručil, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis).

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál