Hra mestských hradieb - Mocný opasok

POZNÁTE DOBRE TRNAVU? NETRADIČNÁ HRA VÁM ODKRYJE PRÍBEH MESTSKÝCH HRADIEB

V Trnave vymysleli originálnu GPS hru, vďaka ktorej môžete netradične spoznať históriu tohto prvého kráľovského mesta. Zabavia sa pri nej nielen deti, ale aj dospelí a sprevádzať vás bude hlas slovenského herca Kamila Mikulčíka.

Zažiť stredovekú Trnavu môžete nielen na vlastné oči, ale aj nohy. Trnava totiž v júli spúšťa novú GPS hru Mocný opasok, ku ktorej vám stačí mobilný telefón a chuť spoznávať históriu hravým spôsobom. Hra vás prevedie cez trnavské uličky k novovzniknutým súsošiam, stretnete sa s nočnou hliadkou, so staviteľmi, požiarnikmi, zamilovanými študentami, kuruckými vojakmi, žobrákmi i s mestským vrátnikom Portariom, aby ste našli stratený kľúč. Musíte to stihnúť skôr, ako do Trnavy pricvála jeden z najväčších pánov Uhorska, kráľ Ľudovít z Anjou.

„Princíp hry je veľmi jednoduchý. Každá socha prichádza z rôzneho storočia, ale všetky spája jeden príbeh a jeden stratený kľúč. Ide o kľúč od Dolnej Brány, ktorý stratil mestský vrátnik Portarius pri svojej rannej ceste do práce. Počas dobrodružnej cesty budete riešiť drobné úlohy, hádanky, budete chodiť i utekať. Zároveň zistíte mnohé zaujímavosti o výstavbe hradieb, rozmachu Trnavy, požiaroch aj dobývaní tohto kráľovského mesta. A samozrejme, že vás na konci čaká originálne prekvapenie,“ vysvetľuje Peter Cagala, vedúci úseku kultúry v Trnave.

Mesto Trnava hru pripravovalo od júna 2019, kedy začali vznikať prvé modely sôch, scenár hry, kľúčový príbeh, stanoviská, úlohy pre hráčov, ilustrácie a grafika. Je napísaná hravým jazykom a dostupná v slovenčine i angličtine. Hlas v audio verzii jej prepožičal slovenský herec Kamil Mikulčík, vďaka čomu to bude silný zážitok aj pre najmenších, ktorí ešte nevedia čítať. 

Hru Mocný opasok si nemusíte inštalovať a ani sťahovať aplikáciu. Je zadarmo a spúšťa sa online cez stránku hradby.trnava.sk. Je naprogramovaná tak, aby sledovala GPS polohu hráčov, ktorí sa presúvajú zo stanoviska na stanovisko. Mala by byť tiež kompatibilná s každým smartfónom. Ide tak o jedinečné spojenie histórie a technológie, ktoré vás bude baviť svojím humorom a farebnými ilustráciami. 

https://hradby.trnava.sk

Foto: Peter Cagala, Martin Hesko

 

Zdroj: Trnava Tourism

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál