MLADÍ MILENCI

MLADÍ MILENCI

Vhodné od: 15 rokov, dĺžka trvania: 112 min
Orig. názov: The Young Lovers
Žáner: dráma
Krajina: Francúzsko, Belgicko
Réžia: Carine Tardieu
Scenár: Sólveig Anspach, Raphaële Moussafir, Agnès de Sacy
Hrajú: Fanny Ardant, Cécile de France, Florence Loiret Caille, Melvil Poupaud, Manda Touré, Sharif Andoura, Clara Choï, Loulou Hanssen
Hudba: Eric Slabiak

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Y4jSSnQNbg8&t=2s

Na chodbe nemocnice sa stretávajú dvaja milenci po pätnástich rokoch od ich prvého stretnutia. Ona má 71 rokov, on 45. Majú v sebe mnoho protikladov, sú rozdielni, no jeden druhým očarení. Shauna sa znova uistí, že okrem vdovy, matky a babičky, je stále ženou.

Elegantná architektka na dôchodku Shauna (70) sa stretáva so šťastne ženatým štyridsiatnikom Pierrom, ktorý na ňu urobil prvý dojem pri krátkom stretnutí pred pätnástimi rokmi. Opätovné stretnutie a obojstranná náklonnosť oboch znepokojí. Zatiaľ čo Pierrov rodinný život sa čoskoro obráti naruby, Shauna bojuje s citmi, o ktorých si myslela, že patria minulosti. Táto moderná a vybrúsená dráma, v ktorej sa láska vymyká spoločenským normám, s ikonickou francúzskou herečkou Fanny Ardant v hlavnej úlohe, je štvrtým celovečerným filmom Carine Tardieu (Just To Be Sure, 42. ročník festivalu Cannes 2017; The Dandelions, 2012).

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál