Individuálne prehliadky Trnavy so sprievodcom

OKÚSTE ŽIVOT RICHTÁROV A KATOV! VYSKÚŠAJTE INDIVIDUÁLNE PREHLIADKY TRNAVY

Turistický ruch v meste Trnava pomaly ožíva. Napriek stále platným protipandemickým opatreniam, krajské mesto svojim návštevníkom ponúka možnosť absolvovať tematické individuálne prehliadky. Návštevníci sa počas prehliadok dostanú do stredoveku, okúsia život richtárov alebo katov. O zdravie sa báť nemusia. Spoznávanie Trnavy prebieha pri dodržiavaní platných nariadení.

Individuálne prehliadky sú dostupné pre päťčlenné skupiny,  rodiny alebo pre páry. Na výber je päť tematických okruhov prehliadky. Dve z týchto tém sú špeciálne zamerané pre rodiny s deťmi. Účastníci sa vďaka skúsenému sprievodcovi dozvedia zaujímavé informácie z histórie mesta. Prehliadky sú rozdelené do piatich tém.

„Sme veľmi radi, že po dlhom čase môžeme opäť v našom meste privítať turistov. Verím, že komentované individuálne prehliadky budú mať u návštevníkov pozitívnu odozvu. Do ponuky boli zaradené práve kvôli pandémii, takže sú prispôsobené na dodržiavanie pravidiel zamedzujúcim šírenie ochorenia COVID-19“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Ak máte o prehliadku záujem, je potrebné si vopred rezervovať termín. Sprievodca návštevníkom predstaví, ako sa v Trnave žilo v časoch, keď bola pokladaná za centrum uhorskej vzdelanosti a bola sídlom historickej Trnavskej univerzity. Záujemcovia rovnako môžu spoznať Trnavu ako slobodné kráľovské mesto. Na výber je aj možnosť spoznať život v Trnave počas stredoveku, pričom v tomto prípade turisti nakuknú aj do tajuplnej kostnice.

Špeciálne témy sú venované pre rodiny s deťmi. Jedna z nich deti spolu s rodičmi zavedie na mestské hradby. Legendu o čiernom kocúrovi počas prehliadky návštevníkom odhalí zbrojnoš. Druhá téma rodiny smeruje na trnavskú radnicu a do historickej pivnice. Návštevníci majú možnosť nasadiť si na ruky putá a na vlastnej koži zažiť, aký život mali stredovekí kriminálnici. Viac informácií o prehliadkach a témach sa dozviete na: https://www.regiontrnava.sk/produkt/individualne-prehliadky .

Prehliadky je možné objednať v Turistickom informačnom centre - Región Trnava, ktoré sídli na prízemí Mestskej veže osobne, e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo telefonicky na +421 33 32 36 440.

Foto: Matúš Koprda

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum, aj na Facebooku: www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Zdroj: Trnava Tourism

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál