Z Atlasu na Saharu

MAROKO – z Atlasu na Saharu

Autor výstavy – geológ Západoslovenského múzea v Trnave RNDr. Miroslav Hornáček absolvoval už viac ako desať geologických expedícií do Maroka, ktoré prevažne sám organizoval. Maroko láka turistov nielen krásou mora, pláží a prímorských destinácií, ale aj krásou prírody vo vnútrozemí, svojím bohatstvom a kultúrou. Nachádzajú sa tu nádherné cédrové lesy, náhorné plošiny s nízkou vegetáciou, ale aj skalnatá a piesočnatá púštna krajina. Dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje výzor krajiny je prítomnosť vody. Tam, kde je voda, je všetko zelené, tam, kde voda chýba, je púšť. Maroko je bezpečná krajina, spolu tu vedľa seba žijú Arabi, kresťania aj židia. Ľudia sú veľmi priateľskí a pohostinní.
Vystavené sú minerály a skameneliny z nálezísk z pohorí Vysoký Altlas, Stredný Atlas, Antiatlas a lokalít ako Alnif, Mibladen, Aouli, Sidi Rahall, Tazauta, Erfoud, Rissani, Taouz a iných. Výstavu dopĺňa fotodokumentácia z viacerých expedícií a niekoľko tradičných marockých výrobkov z keramiky a textilu.
Sprievodným podujatím je prehliadka výstavy komentovaná autorom pre skupiny počas celého roka 2022 na objednávku.

Sprístupnená výstava je od 10. mája 2022 a potrvá do 30.apríla 2023

Skupiny (max. 25 účastníkov) je možné vopred objednať:
- na tel. č. 033/5512913
- mailom na:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
- alebo osobne v Západoslovenskom múzeu v Trnave, Múzejné nám. č. 3

RNDr. Miroslav Hornáček a PaedDr. Simona Jurčová

 

Zdroj: ZS Múzeum v Trnave

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál