Vernisáž troch výstav

Ján Zelinka - Oddelené súvislosti / Jiří Kovanda - Pod stolom / Oľga Paštéková - ANIMA-L

Srdečne Vás pozývame na otvorenie troch nových výstav  autorov Jána Zelinku, Jiřího Kovandu a Oľgy Paštékovej.

V hlavnej sále sa predstaví slovenský sochár Jána Zelinka (nar. 1987) s výstavou " Oddelené súvislosti", kde bude prezentovať kolekciu 3D diel a kresieb, ktoré súvisia so zaznamenávaním a uchovávaním zvieracích tiel  (teľa, jelenica, líška) a modelovaním figúr  v sadrovom a betónovom prevedení.

Na empore v rámci programu "komorné koncepty" uvítame významného českého intermediálneho umelca Jiřího Kovandu (1953), ktorý v projekte Pod stolom uvedie sériu site specific objektov a nájdených predmetov v prostredí starých stolov a po stranách nasledujú osobité koláže, ktoré reflektujú  a komentujú bežné situácie a problémy.

V priestoroch veží slovenská maliarka Oľga Paštéková (1984) odprezentuje novú sériu diel pod názvom ANIMA-L, kde vychádza zo staroslovanskej mytológie a prepojení kultu predkov, zvierat, animizmu so zapojením živlov. Ide o kombináciu  maľby a experimentálnej maľby citrónom, ohňom, vypaľovaním s motívmi prírody, zvierat, vtákov a jednom komplexnom vizuálnom prostredí. Jej projekt z verejných zdrojov formou štipendia podporil Fond na podporu umenia.

Štvrtok 28.9. 2023 o 18:00 / Synagóga - Centrum súčasného umenia / Halenárska 2, Trnava
Kurátor výstav: Vladimír Beskid
Výstavy potrvajú do 1. decembra 2023

Zdroj: Galéria JK

Kultúrno-spoločenský a gastronomický portál